ENVÍOS A TODO EL MUNDO

Jakie są oznaki i objawy martwiczego zapalenia powięzi?

Jakie są oznaki i objawy martwiczego zapalenia powięzi?

Jakie są oznaki i objawy martwiczego zapalenia powięzi?

Choć to już w pewnym stopniu ewoluowało, to może dalej eskalować, tworząc napięcia i potencjalne problemy dla naszego kraju. 6. Nielegalna imigracja usuwa motywację do legalnej imigracji. Wielu z tych, którzy normalnie przechodziliby przez proces ubiegania się o wizy i pobyt stały, może zdecydować się na skróty, jeśli uznają, że nielegalnie wjazd do kraju jest akceptowalny, a być może nawet bardziej opłacalny. 7. Może to skutkować wzrostem przestępczości i działalności terrorystycznej. Przy niewielkim monitorowaniu tych, którzy nielegalnie wjeżdżają do kraju, przestępcy i terroryści mogą to zrobić, stwarzając zagrożenie dla przestrzegających prawa obywateli w tym kraju. Co więcej, nielegalni przestępcy mogą być trudni do wyśledzenia i ścigania. Bez względu na to, gdzie stoisz, ważne jest, aby uświadomić sobie kontrowersje i nauczyć się wszystkiego, co możesz, ponieważ ta sytuacja stanie się coraz bardziej zapalna wraz z upływem czasu. Przeczytaj wszystko, co możesz, porozmawiaj z osobami, które mają doświadczenie w nielegalnych imigrantach i zastanów się, co należy zrobić, a następnie napisz swoją opinię do przedstawiciela rządu stanowego. W zestawieniu z innymi punktami widzenia zebranymi z okręgu wyborczego, decydent będzie miał lepszy pomysł, jak postępować, aby uczciwie reprezentować głos ludzi w tej delikatnej sprawie. Czy dług kieruje twoim życiem? Wielu zarządzających pieniędzmi twierdzi, że istnieją dwa rodzaje długów: dobry dług i zły dług. Dobry dług to narzędzie, które daje przewagę (takie jak kredyty studenckie), podczas gdy zły dług (taki jak zadłużenie na karcie kredytowej) wciąga cię i staje się rosnącym problemem. Rozwiąż ten quiz, aby dowiedzieć się, czy dług rujnuje Twoje życie, i poznaj kilka pomocnych wskazówek dotyczących oddłużenia.

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący zdrowego trybu życia!

Najnowsze informacje o zdrowiu publicznym

Nowy raport stwierdza toksyczne „zawsze chemikalia” w wodzie pitnej w 31 stanach

Aktor i aktywista „Dark Waters” Mark Ruffalo wzywa rząd federalny do uregulowania szkodliwych chemikaliów PFAS w świetle nowych wyników testów wody z kranu. . .

Autor: Anna Brooks2 lutego 2020

Co musisz wiedzieć o mięsistożernych bakteriach

Martwicze zapalenie powięzi jest stosunkowo rzadkie, ale przypadki potencjalnie śmiertelnej choroby mogą się rozprzestrzeniać.

Autor: Don RaufSierpień 9, 2019

10 mitów i faktów dotyczących ubezpieczenia społecznego z tytułu niezdolności do pracy

Oto, co powinieneś wiedzieć, jeśli składasz podanie do Urzędu Ubezpieczeń Społecznych z powodu długotrwałej niepełnosprawności spowodowanej stanem chorobowym.

By Kathleen Doheny Sierpień 28, 2015

Zegarek FDA: J&J Wznowienie szczepień, fałszywe terapie COVID-19, przyspieszony lek na raka macicy, wycofanie sera brie z powodu obaw o salmonellę

Wiadomości na temat aktualizacji, wycofań, zezwoleń i nie tylko amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków.

Przez Don Rauf Kwiecień 29, 2021

Zegarek FDA: J&Szczepionka J zatwierdzona do stosowania w nagłych wypadkach, rozprzestrzenianie się COVID niezwiązane z żywnością, wielostanowa epidemia Listeria związana z serem

Najnowsze wiadomości na temat aktualizacji, wycofań, zezwoleń i nie tylko amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków.

Przez Don Rauf25 lutego 2021

Obserwacja FDA: Rozszerzone wycofanie metforminy, wstrzykiwalny schemat HIV w porządku, kolejna szczepionka przeciw COVID-19 może wkrótce uzyskać aprobatę

Najnowsze wiadomości na temat aktualizacji, wycofań, zezwoleń i nie tylko amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków.

Przez Don Rauf 27 stycznia 2021

Zegarek FDA: leczenie przeciwciałami monoklonalnymi na COVID-19, leki zapobiegawcze przeciwko grypie i urządzenie przeciw koszmarom Zdobądź zielone światło

Najnowsze wiadomości na temat aktualizacji, wycofań, zezwoleń i nie tylko amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków

Przez Don RaufListopad 24, 2020

Co to jest ostrzeżenie przed czarną skrzynką dla leku?

FDA wydaje poważne, tak zwane „pudełkowe” porady dotyczące niektórych leków na receptę.

Autor Becky Upham Czerwiec 26, 2018

Co oznacza dla konsumentów zakaz FDA dotyczący skoncentrowanych suplementów z kofeiną?

Twoja poranna kawa jest w porządku. Produkty zawierające czystą sproszkowaną kofeinę i płynną kofeinę są o wiele bardziej niebezpieczne.

By Katherine LeeKwiecień 24, 2018"

Vibrio vulnificus to jedna z bakterii, które mogą powodować martwicze zapalenie powięzi. Alamy

Gdy temperatura wody rośnie i coraz więcej Amerykanów trafia na plażę, nie jest niczym niezwykłym wzrost liczby zjadających mięso bakterii lub martwiczego zapalenia powięzi. Tego lata nie było wyjątkiem, ale zmiany klimatyczne mogą przyczyniać się do wzrostu infekcji w większej części kraju.

Zgodnie z artykułem opublikowanym 17 czerwca 2019 r. w The New England Journal of Medicine, bakterie związane z martwiczym zapaleniem powięzi (znane jako Vibrio vulnificus) zwykle rosną wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych i „wcześniej znajdowano je tak daleko na północ, jak Zatoka Chesapeake. „Bakterie rozwijają się w słonych wodach o temperaturze powyżej 55 stopni F, dlatego drobnoustroje zwykle występują w stanach Zatoki Perskiej, takich jak Luizjana i Teksas.

Ale badanie opublikowane 18 czerwca 2019 r. W czasopiśmie Annals of Internal Medicine przytoczyło pięć przypadków dalej na północ, u osób narażonych na wodę i skorupiaki w zatoce Delaware między New Jersey a Delaware.

„Zgłoszono kilka przypadków w stanach środkowego Atlantyku, co doprowadziło do spekulacji na temat tego, czy ocieplający się ocean pozwolił bakteriom wędrować po Wschodnim Wybrzeżu dalej niż zwykle” – mówi dr William Schaffner, specjalista chorób zakaźnych. oraz profesor medycyny prewencyjnej i polityki zdrowotnej w Vanderbilt University School of Medicine w Nashville w stanie Tennessee. „Może istnieć nowa ekologiczna nisza dla tej bakterii. ”

Jakie rodzaje bakterii powodują martwicze zapalenie powięzi?

Bakterie Vibrio to jedna grupa, która może powodować martwicze zapalenie powięzi. Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) bakterie zwane paciorkowcem grupy A (paciorkowce grupy A) są uważane za najczęstszą przyczynę infekcji.

CDC szacuje, że każdego roku występuje od 700 do 1200 przypadków zakażeń paciorkowcowych z martwiczym zapaleniem powięzi grupy A, ale tylko niewielki odsetek jest inwazyjny (rozprzestrzeniający się na zdrową tkankę).

Inne bakterie, które mogą powodować infekcję, to:

Klebsiella Clostridium Escherichia coli (E. coli)

Jak można się zarazić mięsistymi bakteriami?

Bakterie jedzące mięso dostają się do organizmu przez pęknięcia w skórze, takie jak skaleczenia lub ukąszenia owadów, ale mogą również zostać połknięte przez jedzenie skażonych owoców morza. Bakterie atakują i zabijają skórę, tłuszcz tuż pod skórą oraz powięź, cienką tkankę otaczającą mięśnie lub narządy.

„Uraz na powierzchni może wydawać się stosunkowo łagodny z niewielkim zaczerwienieniem i niewielkim obrzękiem skóry” – mówi dr Schaffner. „Ale uszkodzenia zachodzące pod skórą mogą być dość rozległe. ”

Martwicze zapalenie powięzi jest stosunkowo rzadkie i rzadko zaraźliwe. Ale zarażona osoba musi jak najszybciej otrzymać leczenie, ponieważ infekcja rozprzestrzenia się bardzo szybko. Nieleczona może prowadzić do sepsy, utraty kończyn, a nawet śmierci.

Jak leczy się mięsożerne bakterie?

Pacjenci, którzy nie reagują na leczenie antybiotykami, mogą wymagać jednej lub więcej operacji w celu usunięcia martwej tkanki i powstrzymania dalszego rozprzestrzeniania się infekcji.

„Czasami mięsień, który należy usunąć, może być bardzo destrukcyjny, a ludzie są później niepełnosprawni” – mówi Schaffner. „Nie możesz wyhodować nowego mięśnia nóg. Jeśli to zostanie zniszczone, zniknie; i musisz wejść na rehabilitację. ”

Według CDC, do 1 na 3 przypadki martwiczego zapalenia powięzi są śmiertelne.

W zeszłym miesiącu 78-letni Jerry Sebek zaraził się podczas wyprawy na ryby w pobliżu Palacios w Teksasie i zmarł dwa tygodnie później, jak wynika z artykułu opublikowanego 23 czerwca 2019 r. w MySanAntonio. com. Córka Sebeka powiedziała, że ​​jej ojciec doświadczył dreszczy, wymiotów, dezorientacji i trudności w oddychaniu, które początkowo zdiagnozowano jako oznaki wyczerpania cieplnego.

Niedawno u 56-letniego Gary’ego Evansa zdiagnozowano martwicze zapalenie powięzi po tym, jak 4 lipca wybrał się na krab wzdłuż Zatoki Meksykańskiej. Według artykułu opublikowanego 12 lipca 2019 r. w Victoria Advocate Evans, którego żona twierdziła, że ​​był w dobrym zdrowiu przed infekcją, zmarł cztery dni później.

Jakie są oznaki i objawy martwiczego zapalenia powięzi?

Martwicze zapalenie powięzi rzadko jest zaraźliwe, ale może być trudne do zdiagnozowania, ponieważ jego objawy przypominają inne stany lub rodzaje infekcji.

Wczesne objawy mogą obejmować:

Zaczerwieniony lub opuchnięty obszar skóry, który szybko się rozprzestrzenia Silny ból, w tym ból poza obszarem skóry, który jest zaczerwieniony lub obrzęknięty Gorączka

Późniejsze objawy obejmują:

Wrzody, pęcherze lub czarne plamy na skórzeZmiany koloru skóryRopa lub sączenie z zakażonego obszaru Zawroty głowyZmęczenieBiorczynka lub nudności

Właściwa pielęgnacja wszelkich skaleczeń lub urazów może zapobiec infekcji, a CDC zaleca osobom z otwartą raną lub infekcją skóry unikanie wanien z hydromasażem, basenów i naturalnych zbiorników wodnych, takich jak jeziora i oceany.

Schaffner ostrzega, że ​​dzieci, osoby starsze i osoby z osłabionym układem odpornościowym są bardziej narażone na infekcje.

„Jeśli podejrzewasz, że masz chorobę mięsa, im szybciej otrzymasz leczenie, tym lepiej” – mówi. „To przesłanie jest skierowane nie tylko do pacjentów i ogółu społeczeństwa, ale także do pracowników służby zdrowia. ”

Najnowsze informacje o zdrowiu publicznym

Nowy raport stwierdza toksyczne „zawsze chemikalia” w wodzie pitnej w 31 stanach

Co musisz wiedzieć o mięsistożernych bakteriach

Wpływ nielegalnej imigracji

Zobacz wszystko w Zdrowie publiczne

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący zdrowego trybu życia!

Najnowsze informacje o zdrowiu publicznym

Nowy raport stwierdza toksyczne „zawsze chemikalia” w wodzie pitnej w 31 stanach

Aktor i aktywista „Dark Waters” Mark Ruffalo wzywa rząd federalny do uregulowania szkodliwych chemikaliów PFAS w świetle nowych wyników testów wody z kranu. . .

Autor: Anna Brooks2 lutego 2020

Wpływ nielegalnej imigracji

Do 15 listopada ile kosztuje clean vision 2017 r.

10 mitów i faktów dotyczących ubezpieczenia społecznego z tytułu niezdolności do pracy

Oto, co powinieneś wiedzieć, jeśli składasz podanie do Urzędu Ubezpieczeń Społecznych z powodu długotrwałej niepełnosprawności spowodowanej stanem chorobowym.

By Kathleen Doheny Sierpień 28, 2015

Zegarek FDA: J&J Wznowienie szczepień, fałszywe terapie COVID-19, przyspieszony lek na raka macicy, wycofanie sera brie z powodu obaw o salmonellę

Wiadomości na temat aktualizacji, wycofań, zezwoleń i nie tylko amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków.

Przez Don Rauf Kwiecień 29, 2021

Zegarek FDA: J&Szczepionka J zatwierdzona do stosowania w nagłych wypadkach, rozprzestrzenianie się COVID niezwiązane z żywnością, wielostanowa epidemia Listeria związana z serem

Najnowsze wiadomości na temat aktualizacji, wycofań, zezwoleń i nie tylko amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków.

Przez Don Rauf25 lutego 2021

Obserwacja FDA: Rozszerzone wycofanie metforminy, wstrzykiwalny schemat HIV w porządku, kolejna szczepionka przeciw COVID-19 może wkrótce uzyskać aprobatę

Najnowsze wiadomości na temat aktualizacji, wycofań, zezwoleń i nie tylko amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków.

Przez Don Rauf 27 stycznia 2021

Zegarek FDA: leczenie przeciwciałami monoklonalnymi na COVID-19, leki zapobiegawcze przeciwko grypie i urządzenie przeciw koszmarom Zdobądź zielone światło

Najnowsze wiadomości na temat aktualizacji, wycofań, zezwoleń i nie tylko amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków

Przez Don RaufListopad 24, 2020

Co to jest ostrzeżenie przed czarną skrzynką dla leku?

FDA wydaje poważne, tak zwane „pudełkowe” porady dotyczące niektórych leków na receptę.

Autor Becky Upham Czerwiec 26, 2018

Co oznacza dla konsumentów zakaz FDA dotyczący skoncentrowanych suplementów z kofeiną?

Twoja poranna kawa jest w porządku. Produkty zawierające czystą sproszkowaną kofeinę i płynną kofeinę są o wiele bardziej niebezpieczne.

By Katherine LeeKwiecień 24, 2018"

Nie ma lekarstwa na schizofrenię, ale leki mogą pomóc zminimalizować objawy. Stocksy

Leczenie schizofrenii ma na celu zmniejszenie lub wyeliminowanie objawów schizofrenii, w tym halucynacji (widzenie lub słyszenie rzeczy, których nie ma), urojeń (fałszywych przekonań nie opartych na rzeczywistości) i pomieszanej mowy. (1)

Nie ma jednak lekarstwa na schizofrenię.

Większość osób z tą chorobą będzie wymagała kombinacji leków i psychoterapii (rozmowy z przeszkolonym terapeutą) oraz usług socjalnych. (1)

Kontrolowanie objawów schizofrenii

Twój lekarz może zasugerować, że najpierw zostaniesz przyjęty do szpitala, aby pomóc w opanowaniu objawów.

Częstość występowania schizofrenii: jak powszechna jest choroba?

Według National Alliance on Mental Illness (NAMI) około 100 000 młodych ludzi w Stanach Zjednoczonych każdego roku doświadcza epizodu psychozy. (2) Psychoza to zerwanie z rzeczywistością, które może obejmować paranoję, słyszenie głosów lub inne halucynacje lub urojenia.

Nie każdy, kto doświadcza psychozy, ma chorobę psychiczną. Psychoza jest objawem, a nie chorobą: jest charakterystyczna dla schizofrenii, ale psychoza może być również spowodowana innymi zaburzeniami psychicznymi, substancjami i różnymi schorzeniami. (3)

Znaczenie wczesnej diagnozy i leczenia schizofrenii

Natychmiast zasięgnij pomocy medycznej, jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, może doświadczać objawów psychozy lub schizofrenii. Wczesna diagnoza — i leczenie — może zwiększyć szanse na pomyślny powrót do zdrowia. (3)

Przy odpowiednim leczeniu możliwa jest poprawa jakości życia poprzez zminimalizowanie objawów schizofrenii. Niektórym ludziom trudniej jest kontrolować objawy niż innym.

U większości ludzi schizofrenia będzie wymagała ciągłego leczenia, nawet po ustąpieniu objawów. (4)

POWIĄZANE: Mnożą się programy wczesnego leczenia schizofrenii

Leki do leczenia schizofrenii

W leczeniu schizofrenii często stosuje się leki przeciwpsychotyczne. Leki te pomagają złagodzić halucynacje, urojenia i problemy z myśleniem.

Leki przeciwpsychotyczne działają poprzez zmianę sposobu działania niektórych substancji chemicznych, zwanych neuroprzekaźnikami, w mózgu. Leki przeciwpsychotyczne pomagają kontrolować funkcję obwodów mózgowych zaangażowanych w myślenie, nastrój i percepcję. (5)

Na rynku dostępnych jest wiele różnych leków przeciwpsychotycznych. Możesz usłyszeć, jak twój lekarz odnosi się do leków przeciwpsychotycznych pierwszej generacji („typowe”) lub drugiej generacji („atypowe”).

Nowsze leki niekoniecznie są lepszymi lekami. Kilka przeglądów i badań z udziałem dorosłych i dzieci wykazało, że różnice między klasami są stosunkowo niewielkie i trudne do przewidzenia. Obie klasy mogą być mniej więcej tak samo skuteczne w ograniczaniu tzw "pozytywny" objawy schizofrenii, takie jak halucynacje lub urojenia, chociaż leki przeciwpsychotyczne drugiej generacji mogą być lepsze w leczeniu tzw. "negatywny" objawy, takie jak obniżony nastrój i wycofanie społeczne. Nie każdy lek zadziała na każdą osobę. (6,7,8)

Skutki uboczne leków stosowanych w leczeniu schizofrenii

Zarówno starsze, jak i nowsze leki przeciwpsychotyczne mogą powodować poważne skutki uboczne.

Leki przeciwpsychotyczne pierwszej generacji, które zaczęto opracowywać w latach pięćdziesiątych, mogą powodować niespokojne ruchy lub skurcze mięśni jako efekt uboczny. Chociaż niektóre ruchy lub zmiany napięcia mięśniowego można leczyć, w niektórych przypadkach ludzie mogą rozwinąć długotrwałe lub nawet trwałe nieprawidłowe ruchy. To działanie niepożądane jest zwykle związane z czasem trwania leczenia i występuje częściej u osób starszych.

Leki przeciwpsychotyczne drugiej generacji zostały opracowane później i nie powodują tylu problemów ruchowych. Są jednak bardziej prawdopodobne, że powodują inne skutki uboczne, takie jak przyrost masy ciała, a także rozwój powiązanych problemów, takich jak cukrzyca i wysoki poziom cholesterolu.

Niektóre powszechnie stosowane leki przeciwpsychotyczne pierwszej generacji:

Share this post