ENVÍOS A TODO EL MUNDO

Pacienti mohou užívat biologický přípravek samostatně nebo s methotrexátem

Pacienti mohou užívat biologický přípravek samostatně nebo s methotrexátem

Pacienti mohou užívat biologický přípravek samostatně nebo s methotrexátem

Od Colleen de Bellefonds 18. listopadu 2020

9 věcí, které je třeba zvážit při výběru online cvičení, pokud máte psoriatickou artritidu

I když jste doma uvízli častěji než obvykle, je stále důležité začlenit kondici do vašeho plánu řízení psoriatické artritidy.  

Od Colleen de Bellefonds 18. listopadu 2020 Zobrazit vše

Probiotika lze nalézt v potravinách, ale přidání doplňku, pokud jste nedosáhli požadovaného účinku pouze dietou, může být účinné. Thinkstock

Všechny zde uvedené produkty a služby jsou vybírány s ohledem na jejich potenciál inspirovat a umožnit vaše wellness. Společnost Doctor’s Ask může za položky, které si koupíte, vydělat provizi za pobočky.

Přestože probiotika existují již od počátku 20. století, v poslední době si získala popularitu díky své schopnosti léčit širokou škálu onemocnění. Výzkum také naznačuje, že probiotika vám mohou pomoci zhubnout a udržet si zdravý index tělesné hmotnosti, podle metaanalýzy, která přezkoumala 20 studií, které byly zveřejněny v květnu 2016 v International Journal of Food Sciences and Nutrition.

Ale co to vlastně probiotika jsou? Stručně řečeno, probiotika jsou živé bakterie, které pomáhají vyvážit bakterie ve vašem střevě a udržují správnou funkci trávicího systému. Bakteriální rovnováha vašeho těla může být vyhozena z řady z různých důvodů, jako je dlouhodobé užívání antibiotik, nemoci a další.

Užívání denního probiotického doplňku se může zdát jako snadná odpověď na léčbu běžných střevních onemocnění, ale vždy je nejlepší zkusit nejprve přístup k jídlu, protože probiotika můžete získat z potravin, které jíte. Probiotika lze nalézt v potravinách, jako jsou jogurty, sýry, miso, kysané zelí a kimchi. Účinné však může být přidání doplňku do směsi, pokud jste nedosáhli požadovaného účinku pouze dietou.

Na co si dát pozor při nákupu probiotických doplňků

Pramen Podobně jako u multivitaminů nejsou všechna probiotika vytvořena stejná. Různí probioitci mají různé kmeny bakterií s různými výhodami; a některá probiotika mohou obsahovat více než jeden kmen, takže je důležité udělat si průzkum. Některé kmeny mohou pomoci s gastrointestinálními problémy, jako je průjem, zatímco jiné nemusí mít vůbec žádný účinek na GI trakt, uvádí Keri Gans, RDN, autor knihy The Small Change Diet. Pokud jste se rozhodli užívat probiotický doplněk, ale nejste si jisti, jakou zátěž užívat, požádejte o doporučení svého lékaře nebo registrovaného dietologa. “S největší pravděpodobností nebudete mít žádné negativní vedlejší účinky z použití špatného kmene, ale také nemusíte vidět žádné výhody,” říká Gans.

Pečeť schválení Při hledání dobrého probiotika Gans doporučuje spotřebitelům, aby nakupovali u důvěryhodného prodejce a hledali pečeť od certifikačního orgánu třetí strany. “Renomované probiotické doplňky by měly uvádět rod, druh a kmen, kromě počtu organismů, které budou živé, do data spotřeby a dávky na štítku,” říká Gans. Tato transparentnost pomůže spotřebitelům porozumět tomu, co je v jejich dodatku a jak jej nejlépe používat.

Jaká forma obsahuje Můžete si vybrat z řady tablet, prášků a tekutin podle toho, jakou formu upřednostňujete. A jedna forma nemusí být nutně lepší než druhá.

Počet CFU Kvalita probiotického doplňku má více společného s kmeny a počtem CFU, které poskytuje. (CFU je zkratka pro jednotky tvořící kolonie a označuje množství živých mikroorganismů ve vašem doplňku.) Ačkoli se doporučení mohou lišit, Gans říká, že hledá probiotika s alespoň 1 miliardou CFU: „Dávky se obvykle budou pohybovat od 1 miliardy do 10 miliarda CFU pro dospělé; ačkoli dávky pro děti jsou často pod 1 miliardou. ”

Pokud si nejste jisti, kolik CFU by mělo být ve vašem probiotiku nebo jaký kmen je nejlepší pro vaše potřeby, požádejte svého lékaře o doporučení. S tolika možnostmi na trhu, zde je našich pět nejlepších tipů, které vám pomohou začít s probiotickými doplňky.

Jako zřeknutí se odpovědnosti úřad pro potraviny a léčiva (FDA) neschválil žádná zdravotní tvrzení týkající se probiotik. Pokud užíváte nějaké předepsané léky nebo jiné doplňky, nezapomeňte se před přidáním probiotika do svého jídelníčku poradit s lékařem.

Nejlepší probiotikum šetrné k rozpočtu

Vyrovnejte probiotický doplněk

Align využívá patentovaný probiotický kmen Bifidobacterium, který pomáhá udržovat zdravý trávicí systém a trávicí rovnováhu. Při výrobě obsahuje 1 miliardu CFU a 10 milionů CFU při použití do data spotřeby. (Velmi často počet CFU v produktu časem klesá.) Pokud máte potíže s trávením určitých potravin, jako je kofein nebo mléčné výrobky, bude to pro vás dobrá volba.

K dispozici od Amazonu od 23 USD (28 kapslí)

Nejlepší probiotikum na posílení imunity

Florastor denní probiotický doplněk

Florastor používá jedinečný kmen Saccharomyces boulardii lyo, který posiluje trávicí rovnováhu a posiluje imunitu. Pro posílení imunity Florastor stimuluje produkci imunoglobulinu A – protilátky, která pomáhá bránit vaše tělo před infekcí. Pokud dlouhodobě užíváte antibiotika, bude to pro vás dobrá volba, protože Florastor je na antibiotika geneticky odolný. Když užíváte probiotický doplněk současně s antibiotikem, Gans doporučuje počkat mezi nimi alespoň dvě hodiny. Každá krabička obsahuje 50 tobolek. Užívejte jednu až dvě kapsle denně.

K dispozici od Amazonu od 30 $ (50 kapslí)

Nejlepší probiotikum pro vegany

Jigsaw Health Essential Blend Probiotics Supplement

Jigsaw Essential Blend Probiotics využívá pět nejvíce prozkoumaných (a účinných) živých kmenů k podpoře zdravého trávicího systému, obnovení flóry po použití antibiotik a pomoci s optimální absorpcí vitamínů. Výrobky skládačky jsou také certifikovány třetími stranami, takže si můžete být jisti, že každá dávka je bezpečná a čistá. Sečteno a podtrženo? Pokud hledáte recepturu vhodnou pro vegany – kapsle jsou vyrobeny z HPMC (hypromelóza – hydroxypropylmethylcelulóza), gelovacího prostředku (gellanová guma) a vody – s vysokým počtem CFU, tento produkt je pro vás. Na láhev je 90 kapslí.

K dispozici od Amazonu od 40 USD (90 kapslí)

Nejlepší probiotikum pro osoby s trávicími podmínkami

VSL #3 Probiotické kapsle s vysokou účinností

Ačkoli jsou tyto kapsle dražší než jiné možnosti na trhu, pokud trpíte ulcerózní kolitidou, syndromem dráždivého tračníku nebo pouchitidou, toto probiotikum pomůže zvládnout vaše příznaky. VSL obsahuje osm různých probiotických kmenů (a více dobrých bakterií než jiné značky) ke zmírnění příznaků, jako je nadýmání, křeče a průjem. Na láhev je 60 kapslí.

K dispozici od Amazonu od 71 USD (60 kapslí)

Nejlepší probiotikum pro osoby s potravinovou alergií

Klaire Labs Ther-Biotic Complete

Tento vysoce účinný (25 miliard CFU) doplněk mísí 12 různých kmenů na bázi inulinu. Tobolky Ther-Biotic Complete jsou vegetariánské (vyrobené z hydroxypropylmethylcelulózy, vody) a neobsahují běžné alergeny, jako je mléko, vejce, ryby, ořechy, arašídy, pšenice, lepek a sója, takže je ideální pro ty, kteří mají alergie. V jedné láhvi je 60 kapslí.

K dispozici od Amazonu od 47 USD (60 kapslí)

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o dietě a výživě!

Nejnovější ve stravě Výživa

7 tipů, jak zajistit, aby byly vaše stravovací návyky udržitelnější

Budováním zdravějšího talíře, který se méně zaměřuje na červené maso a více na rostliny, můžete pomoci snížit uhlíkovou stopu.

Od Hilary Machtové, 30. dubna 2021

Dieta HMR: Recenze plánu řízení hmotnosti, náklady, jídlo a další

Od Jessicy Migala 20. dubna 2021

Jaké jsou výhody rybího tuku pro paměť?

Jíst stravu bohatou na ryby je prospěšná pro váš mozek a zachování dlouhodobých kognitivních funkcí. Zda doplňky mohou přinést stejný přínos, je hodně. . .

Od Jessicy Migala 19. dubna 2021

5 výhod doplňků vitaminu C.

Vitamín C lze nalézt v mnoha potravinách, ale doplnění větších dávek vitaminu nabízí další výhody.

Od Moiry Lawlerové, 5. dubna 2021

7 Potenciální výhody přidání česneku do vašich receptů a jídel

Česnek není jen skvělý pro zvýraznění chuti vašich oblíbených jídel – může být prospěšný pro vaše zdraví.

Od Jessicy Migala 1. dubna 2021

10 kreativních způsobů, jak vařit s quinoou

Quinoa často hraje roli superpotravinového pomocníka ke zdravým hlavním jídlům, ale toto semínko toho dokáže mnohem víc. Pro inspiraci nehledejte nic jiného než. . .

Od Erin Palinski-Wade, RD, CDCES, 31. března 2021

12 potenciálních známek toho, že jíte příliš mnoho cukru

Rozrušený žaludek, podrážděnost a pomalost jsou všechna možná varování, že to se sladkostmi přeháníte.

Od Julie Revelant 30. března 2021

10 zdravějších zatočení na klasickém sendviči s grilovaným sýrem

Věřte tomu nebo ne, můžete z tohoto typicky shovívavého pohodlného jídla udělat zdravý oběd nebo večeři – aniž byste obětovali tu bohatou, sýrovou chuť. Tyto. . .

Od Lauren Bedosky 29. března 2021

10 polévek zabalených v bílkovinách, abyste byli spokojení

Začlenění bílkovin do polévek má mnoho zdravotních výhod – zde je 10 výživných receptů, jak začít.

Od Lauren Bedosky 19. března 2021

Další důkaz, že vejce denně nemusí držet doktora stranou

Nová studie naznačuje, že vejce pro vás nejsou dobrá, pokud jde o podporu dlouhověkosti, ale zjištění nejsou tak jednoduchá.

Od Lisy Rapaportové, 16. března 2021 “

Místo léčby bolesti a dalších symptomů se biologové zaměřují na konkrétní části imunitního systému. Shutterstock

Nejčastějším příznakem psoriatické artritidy je bolest kloubů, ale někdy léčba první linie, nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID), na to nestačí. Toto onemocnění může být tak závažné, že u 40 až 60 procent lidí s psoriatickou artritidou dojde k poškození kloubů.

“Než se ke mně pacienti dostanou, není to jen bolest, ale otok,” říká Waseem Mir, MD, revmatolog a pobočka nemocnice Lenox Hill v New Yorku. “Když řešíte otoky kloubů a neschopnost ohnout prst, kotník nebo koleno, pokud právě užíváte NSAID, nepomůže to zabránit poškození kloubů.” ”

Další léčbou doporučenou po užívání NSAID je často methotrexát, který patří do třídy léků nazývaných antirevmatika modifikující onemocnění (DMARD). DMARD zahrnují nebiologická léčiva – jako je methotrexát -, která mají široký vliv na imunitní systém, stejně jako biologika.

“Rozhodnutí použít biologické činidlo při léčbě psoriatické artritidy se obvykle provádí poté, co pacienti nereagují na adekvátní studii s NSAID a někdy i na methotrexát,” říká Gary Margolies, MD, revmatolog ze Saint Thomas Medical Partners v Nashvillu, Tennessee. V některých vzácných případech může pacient začít užívat biologii hned, pokud je jeho onemocnění obzvláště závažné a schválí ho jeho pojišťovna.

Druhy biologie

Psoriatická artritida je autoimunitní onemocnění, což znamená, že imunitní systém člověka útočí na vlastní tělo. Místo léčení bolesti a dalších symptomů se biologové zaměřují na specifické části imunitního systému tak, aby blokovaly aktivitu buď T buněk-zabijáckých imunitních buněk-nebo konkrétních proteinů, včetně faktoru alfa nekrózy nádorů (TNF-alfa), interleukinu 17A (IL-17A ) nebo interleukiny 12 a 23.

Z pěti biologických látek, které se zaměřují na TNF-alfa, jsou Humira (adalimumab), Enbrel (etanercept) a Remicade (infliximab) nejdéle, zatímco Cimzia (certolizumab pegol) a Simponi (golimumab) jsou novější.

Dvě další biologické látky používané k léčbě psoriatické artritidy jsou Cosentyx (secukinumab), který se zaměřuje na interleukin 17A, a Stelara (ustekinumab), který cílí na interleukin 12 a interleukin 23. Ustekinumab není typicky předepisován, dokud osoba neprokáže rezistenci na inhibitory TNF, nebo je nemohl vzít kvůli vedlejším účinkům nebo rizikům.

Všechny inhibitory TNF léčí bolesti kloubů a kožní příznaky přibližně stejně účinně. Jaké léky lékař předepisuje, závisí na stavu jednotlivce a na preferencích pacienta ohledně toho, jak je lék podáván a jak často.

Mezi další aspekty patří náklady na léky a pojištění pacienta. “Obecně platí, že jakmile je učiněno rozhodnutí o zahájení biologického činidla, výběr činidla je obvykle určen tím, co je preferováno poskytovatelem pojištění pacienta,” říká Dr. Margolies.

Než začnete užívat jakoukoli biologii, měl by vás lékař vyšetřit na tuberkulózu, virus lidské imunodeficience (HIV), hepatitidu A, hepatitidu B a případně na místní bakteriální nebo plísňové infekce. Při zahájení léčby inhibitory TNF nemůžete mít aktivní infekci a lékař vám může doporučit očkování proti hepatitidě B a tuberkulóze.

Získejte tipy na cvičení od ostatních, kteří mají PsA – a sdílejte své vlastní – na Tippi!

Biologická ošetření

Biologie jsou geneticky upravené proteiny pocházející z lidí, zvířat nebo mikroorganismů. Protože tyto léky jsou ve skutečnosti formulacemi živých protilátek, musí být podány subkutánně nebo intravenózně, jako vakcína. Většinu biologických látek pro psoriatickou artritidu lze aplikovat samostatně, kromě infliximabu, který vyžaduje i.v. infuzi.

Někteří biologové budou pracovat do dvou týdnů, ale jejich plný účinek není obvykle vidět po dobu dvou až tří měsíců. Pokud neodpovíte poté, co vám byl předepsán inhibitor TNF, lékař zkusí jiný. Poté může lékař zkusit sekukinumab nebo nakonec ustekinumab.

Pacienti mohou užívat biologický přípravek samostatně nebo s methotrexátem. Nový lék, Taltz (ixekizumab), se také zaměřuje na IL-17A a byl schválen v březnu 2016 pro psoriázu. Nedávné klinické studie naznačují, že účinně léčí i psoriatickou artritidu, ale pacienti by ji měli užívat s methotrexátem, aby se snížila šance na odolnost vůči ixekizumabu.

Každý biologický má jiný rozvrh:

Humira (adalimumab) se obvykle podává jednou za dva týdny nebo týdně. Enbrel (etanercept) se podává jednou nebo dvakrát týdně. Remicade (infliximab) se podává třemi intravenózními infuzemi v ordinaci během prvních šesti týdnů léčby. Poté jednotlivci dostávají jednu infuzi každých šest až osm týdnů. Simponi (golimumab) je injekce jednou za měsíc. Cimzia (certolizumab pegol) se podává injekčně každé dva týdny pro první tři dávky a poté každé dva nebo čtyři týdny nepřetržitě. Cosentyx (secukinumab) se podává injekcí jednou týdně po dobu pěti týdnů. Poté jednotlivci dostanou injekci jednou za čtyři týdny. Stelara (ustekinumab) je injekce podávaná nejprve ve dvou dávkách, přičemž jedna počáteční dávka následuje další o čtyři týdny později. Pak je rozvrh jednou za 12 týdnů. Taltz (ixekizumab) začíná dvěma injekcemi, po nichž následuje injekce každé dva týdny po dobu dalších 12 týdnů. Poté jsou injekce jednou za měsíc.

Jaká jsou rizika?

Mezi některé z běžnějších vedlejších účinků těchto biologických látek patří infekce horních cest dýchacích, reakce v místě vpichu a bolesti hlavy. V závislosti na biologickém se může také objevit vyrážka nebo infekce močových cest, příznaky nachlazení harmoniqhealth.com, průjem, bolesti břicha nebo únava.

Share this post